Współczesne sklepy z odzieżą dla najmłodszych zawierają szeroką gamę dziecięcych ubranek dla niemowlaków w postaci śpioszków, pajacyków, koszulek i body. W tym wachlarzu produktów można znaleźć także praktyczne rampersy. Ale czym charakteryzuje się ten rodzaj dziecięcego stroju i jaki wzór najlepiej wybrać, aby maluch czuł się komfortowo?

Rampersy dla niemowląt

Wygodne rampersy dla niemowląt w formie pajacyków w odróżnieniu od standardowych wariantów nie mają stópek. Zakończone są krótkimi lub długimi nogawkami i mogą też mieć różną długość ramiączek. Wśród najczęściej wybieranych typów rampersów dla niemowląt znajdziemy odmiany z długimi rękawami, rampersy z krótkimi rękawami, i rampersy na ramiączkach. Jeśli chodzi o sposób zapinania, to jest on zróżnicowany. Najpopularniejsze są rampersy rozpinane w kroku, które umożliwiają łatwą zmianę zużytej pieluszki. Z tego względu rodzice często zakładają dzieciom rampersy na całą noc. Warto również zwrócić uwagę na modele rozpinane na całej długości, a także rampersy zakładane przez głowę.

Rozmiary i wzory modnych rampersów dla niemowląt

Dostępne rozmiary rampersów zaczynają się od 50-56 przy wzroście dziecka 47-53 cm, czyli od najmniejszego dostępnego rozmiaru ubrań dla niemowląt. Często rampersy w rozmiarze 56 są dobre dla dzieci przez pierwszy miesiąc życia. Następne rozmiary ustalone są według ogólnie przyjętych rozmiarów ubrań dla niemowląt. Rozmiar 56-62 (0-3 miesiące, 56-62 cm wzrostu), rozmiar 62-68 (3-6 miesięcy, 63-67 cm wzrostu), rozmiar 68-74 (6-9 miesięcy, 68-74 cm wzrostu), rozmiar 74-80 (9-12 miesięcy, 74-80 cm wzrostu), rozmiar 80-86 (12-18 miesięcy, 80-85 cm wzrostu), rozmiar 92-98 (18-24 miesięcy, 86-90 cm wzrostu).

Jeśli chodzi o rampersy dla dziewczynek, to najmodniejsze warianty na lato stanowią te na cienkich ramiączkach i z luźnymi spodenkami, w których maluch chroniony jest przed przegrzaniem. Często wyborem rodziców podczas zakupu rampersów dla dziewczynek są różne odmiany. W przypadku, gdy szukamy wesołych ubranek, warto wybrać np. rampersy z nadrukami w formie postaci z bajek. Takie rozwiązanie z pewnością sprawdzi się w przypadku zakupu rampersów dla chłopców. Rampersy chłopięce dostępne są także w wersjach ze śmiesznymi napisami lub doszytymi kieszonkami.

Rampersy to idealne rozwiązanie zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Ubranko to jest nie tylko praktyczne, ale także zapewnia pełną swobodę ruchu maluchowi. Warto pamiętać, aby na noc zakładać dziecku rampers z rękawami, które ochronią przed zimnym powietrzem.