Dla świeżo upieczonych rodziców zmiana pieluszek może stanowić pewne wyzwanie, szczególnie jeśli jest to pierwsze dziecko. Aby ułatwić sobie codzienną opiekę nad nowym członkiem rodziny, warto jeszcze przed jego pojawieniem się zorganizować miejsce, które będzie służyć do przewijania. Przy jego aranżacji najważniejsze jest, aby wszystkie najpotrzebniejsze przedmioty były na wyciągnięcie ręki, ponieważ niedopuszczalne jest pozostawienie dziecka samego na przewijaku i udanie się po pieluchę czy ubranie. Wszystkim przyszłym i obecnym rodzicom przedstawiamy niezbędne elementy, które powinny znaleźć się w kąciku do przewijania dziecka.

Praktyczne przewijaki i maty do przewijania

Wielu młodych rodziców decyduje się zorganizować miejsce do pielęgnacji niemowlaka, które ułatwi im codzienną opiekę nad maleństwem. Często zastanawiają się, co powinno znajdować się w kąciku do przewijania i jak to wszystko zaaranżować, żeby było ładnie i funkcjonalnie. Podstawowym przedmiotem, którego warto mieć, jest przewijak. Mamy do wyboru kilka opcji. Możemy zdecydować się na zakup osobnego mebla, który będzie przeznaczone do przewijania, a dodatkowo może być regałem na inne akcesoria dla dziecka. Innym rozwiązaniem jest zakupienie specjalnej ceratki, którą wystarczy rozciągnąć na swoim łóżku i już mamy miejsce do zmiany pieluch. Równie dobrze sprawdzi się także nakładka na łóżeczko. W początkowym okresie, przy częstym przewijaniu bardzo przydatne mogą okazać się jednorazowe podkładki. Nakłada się je na pokrowiec przewijaka i dzięki temu można uniknąć jego częstych zmian. Praktyczne przewijaki i maty do przewijania to must have każdego kącika do zmiany pieluszek.

niemowle na przewijaku

Obok kącika do przewijania powinniśmy umieścić szklaną butelkę z wodą-najlepiej przegotowaną oraz dużą ilość wacików. Dużym ułatwieniem są nawilżane chusteczki, jednak zaleca się, aby stosować je tylko poza domem np. podczas podróży. Warto mieć na uwadze fakt, że takie chusteczki posiadają w swoim składzie substancje chemiczne, które mogą mieć negatywny wpływ na wrażliwą skórę niemowląt. Jeśli jednak zdecydujemy się na nie, to należy dobrze sprawdzić ich skład i wybrać te z jak najmniejszą ilością związków chemicznych. Podobnie postępujemy z kosmetykami- im mniej w nich chemii, tym lepiej. Najważniejsze, by wybierać tylko najpotrzebniejsze maści i kremy, które będą pomagać w różnych odparzeniach pieluszkowych lub profilaktycznie stosowane będą im zapobiegać.

Kosze i pojemniki na akcesoria dla niemowlaka

Pod ręką należy mieć także odpowiednią ilość pieluszek oraz ubranek. Komoda czy szafa, do której możemy bez problemu sięgnąć po pieluchę czy śpioszki bez spuszczania dziecka z oczu, to duże ułatwienie dla rodziców. Dobrym pomysłem jest także zakupienie organizatora, który może być alternatywą dla szafki. Najlepiej wybierać taki, który można zawiesić na łóżeczku lub przewijaku. Kosze i pojemniki na akcesoria dla niemowlaka także świetnie sprawdzą się w kąciku do przewijania. Powkładane do nich różne przedmioty będą zawsze na wyciągnięcie ręki. Z pewnością przydatny także będzie kosz na zużyte pieluchy i waciki.

kosze i pojemniki na akcesoria

Kącik do przewijania warto zorganizować jeszcze przed narodzinami dziecka. Dobrze urządzony będzie dużą pomocą podczas codziennych czynności związanych z pielęgnacją i zmianą pieluszek.