Wraz z rozpoczętą wiosną, powracają utęsknione spacery z naszymi pociechami. To świetny sposób na miłe spędzenie ciepłego poranka czy odpoczynek po niedzielnym obiedzie. Dlatego też każdy wózek powinien być wyposażony w kilka gadżetów, które uprzyjemnią nam i naszemu dziecku nie jedno wyjście.

Osłona przed słońcem, deszczem i owadami

Każde wyjście z domu naraża nasze dziecko na niesprzyjające warunki pogodowe. Podczas gdy my jesteśmy w stanie rozwiązać ten problem parasolką, okularami przeciwsłonecznymi czy sprayem odstraszającym insekty, maluchy są bardziej wymagające. Aby temu zaradzić, warto zakupić specjalne akcesoria do wózka. Pierwszym z nich jest blenda lub parasolka przeciwsłoneczna. Blendy są zwykle montowane na daszku wózka, dzięki czemu skutecznie odbija światło, zaś parasolki instalujemy do ramy. Ponadto, możemy dopasowywać jej wysokość oraz kąt nachylenia, dzięki czemu spełniają swoje zadanie niezależnie od tego, z której strony świeci słońce. Idąc tym tropem, na spacerze z naszym maluchem może nas zaskoczyć deszcz. W takich sytuacjach możemy skorzystać z osłon foliowych lub nieprzemakalnych pokrowców. Wielkim atutem tych rozwiązań jest fakt, iż są one przezroczyste, a to z kolei umożliwia dziecku rozglądanie się. Zostają nam niesforne owady. Recepta na ten kłopot jest niezwykle prosta. Wystarczy zakupić moskitierę, taką samą, jaką używamy w swoich domach. Najczęściej występują w postaci siatek i podobnie jak przeciwdeszczowe pokrowce umożliwiają dziecku obserwację środowiska.

Podróżne butelki oraz śliniaki

Niezależnie od długości spaceru, nie jesteśmy w stanie przewidzieć po jakim czasie nasza pociecha zgłodnieje. Dlatego na rynku istnieją uniwersalne pojemniki na żywność. Występują najczęściej w wersjach plastikowych, dzięki czemu są bardzo lekkie. Skoro już mówimy o jedzeniu to warto wspomnieć o śliniakach. Nieuniknionym skutkiem ubocznym każdego posiłku naszego malucha jest zabrudzona buzia czy ubranie. W takim wypadku na pomoc przychodzą podróżne śliniaki dla niemowląt. Istnieją modele wraz z pokrowcem i dodatkową łyżeczką w komplecie. To idealne rozwiązanie, gdy nie chcemy ubrudzić sobie torby zużytym śliniakiem. Warto zaznaczyć, iż są wielokrotnego użytku, a ich czyszczenie jest banalnie proste, gdyż wystarczy do tego zwykła woda. Pamiętajmy także o kocykach. Koniec zimy nie zawsze oznacza same wysokie temperatury, a standardowa osłona wózka może okazać się niewystarczająca.

Podsumowując, wiele wózków używanych dotąd w okresie zimowym wymaga przystosowania do nowych wyzwań, jakie stawia nam między innymi wiosenna pogoda. Na pomoc przychodzą nam niezawodne gadżety, jak osłony przeciwdeszczowe lub przenośne śliniaki, dzięki którym każdy spacer będzie przyjemny zarówno dla naszego dziecka oraz nas samych.