Podróż z dzieckiem samochodem wcale nie musi być uciążliwa. To da się przeżyć! Co więcej, podróżowanie z maluchem jeszcze nigdy nie było tak proste jak teraz. A to wszystko dzięki kilku rozwiązaniom, które można wykorzystać podczas jazdy autem z dzieckiem. W poniższym artykule poznasz porady, które stworzyliśmy, by pomóc rodzicom podczas wakacji i nie tylko. Sprawdź już teraz nasze wskazówki. Zapraszamy do lektury!

Podróżowanie samochodem z dzieckiem - o czym pamiętać?

Wielu rodziców obawia się czy poradzi sobie z maluchem w czasie dłuższego podróżowania samochodem np. na wakacje. Nie warto jednak martwić się na zapas. Jeśli żałujemy, że nie wybraliśmy innego środka lokomocji, pamiętajmy, że bez względu na to, czym jedziemy, problemy zawsze będą podobne. To oczywiste, że dziecko bywa głodne, znudzone, zabrudzone i płaczliwe. Taka jest natura i nic tego nie zmieni. Nie warto również spędzać całego lata w domu z dzieckiem w obawie przed podróżowanie. W przypadku jazdy samochodem warto pamiętać, że najważniejsze jest zabranie ze sobą odpowiedniej ilości akcesoriów - jedyne co nas ogranicza to przestrzeń bagażnika.

Rodzice, zwłaszcza z krótkim stażem, potrafią zagospodarować ją co do centymetra, bez względu na wielkość posiadanego auta. Często wszystko wydaje się niezbędne. Ale jak jest naprawdę? Pakując się w podróż, przede wszystkim należy przygotować torbę, którą zawsze powinno się mieć pod ręką. Do niej należy spakować ubrania, pieluchy i jedzenie. Nie zawsze uda się załatwić wszystkie sprawy na postojach, dlatego rozwiązanie w postaci podręcznej torby będzie z pewnością przydatne, gdy dziecko np. zaleje się soczkiem. Można również pomyśleć o zabawkach uspokajających takich jak szumisie czy inne dodatki dla najmłodszych.

Nie warto liczyć kilometrów

Często podczas podróży okazuje się, że początkowo szacowany czas dojazdu jest jednak dłuższy. Dlatego właśnie opracowywanie sztywnych ram podróży nie ma sensu. Należy pamiętać, że małe dziecko nie zna się na zegarku i odległościach, ale za to świetnie wie, kiedy jest głodne, kiedy mu smutno, źle lub niewygodnie. Jeśli chodzi o komfort jazdy, to tutaj z pewnością pomoże odpowiedni fotelik, Przed dłuższą podróżą samochodem należy zrobić przegląd fotelika – nie może mieć żadnych uszkodzeń, takich jak np. naderwane paski. Dobrą radą, którą warto wykorzystać jest wyruszenie w podróż jeszcze przed świtem. Jest bardzo prawdopodobne, że dziecko będzie będzie jeszcze spało. Często maluchy i tak przesypiają większość podróży samochodem - jednostajny szum silnika i lekkie kołysanie działa na nie niezwykle uspokajająco.

Wybierając się w podróż samochodem ze swoim maluchem naprawdę nie ma się czego obawiać. Jeśli wyposażymy samochód w odpowiedni asortyment, taki jak ulubione zabawki dziecka, odpowiednią ilość jedzenia, a także wygodny fotelik, jazda z pewnością przebiegnie bez większych problemów. Niezwykle ważne jest także odpowiednie nastawienie przed podróżą!