Butelki


Butelka do karmienia niemowlaka to niezbędny element każdej wyprawki. W naszym sklepie oferujemy również modele dla starszych dzieci. Proponowane szklane czarne butelki o pojemności 150 ml reagują na temperaturę, dzięki czemu pokazują czy mleko lub inny napój jest gotowy do podania dziecku. Można więc zrezygnować z sprawdzania temperatury na nadgarstku. Wyjątkowość oferowanych butelek polega na funkcji zmiany koloru, gdy mleko jest za gorące. Jest to szwedzka innowacyjna technologia, która pozwala na bezpiecznie podawanie pokarmu dziecku. Proponowane butelki zostały wykonane z najwyższej jakości lekkiego borokrzemowego szkła, pokryta jest silikonową warstwą, która chroni butelkę przed odpryskiwaniem. Produkt jest wolny od BPA, ftalanów, BFS i BPS, spełnia również wymogi określone w europejskiej normie EN 14 350.

Jaka butelka dla niemowlaka?

Rodzice, którzy stoją przed wyborem butelki, która najlepiej będzie odpowiadać potrzebom ich dziecka, w pierwszej kolejności powinni zwrócić uwagę na jej pojemność. Wielkość butelki uzależniona jest między innymi od tego, w jakim wieku jest maluszek - czy karmienie mlekiem modyfikowanym rozpoczynamy od pierwszego dnia życia noworodka, czy właśnie skończyliśmy karmić piersią, a może chodzi tylko o uzupełnienie naturalnego karmienia? Dlatego warto wcześniej sprawdzić, dla jakiego dziecka przeznaczona jest dana butelka lub skonsultować kwestię pojemności ze specjalistą. Równie ważny jest materiał, z którego butelka została wykonana. Do wyboru mamy szkło lub tworzywa sztuczne – silikon i plastik. Oferowane w naszym sklepie butelki szklane są trwalsze, łatwiej się je wyparza, ale istnieje również ryzyko ich stłuczenia. Plastikowe butelki są lżejsze i bardziej odporne na zniszczenie, a silikonowe posiadają tę dodatkową zaletę, że są elastyczne – uginają się pod naciskiem, dzięki czemu są poręczne i łatwe w użytkowaniu. W każdym przypadku warto sprawdzić, czy dana butelka posiada certyfikat świadczący o bezpieczeństwie, czyli informację o tym, że w jej składzie nie znajduje się żadna niepożądana czy szkodliwa substancja chemiczna.

Czym powinna cechować się dobra butelka dla niemowlaka?

Dobra butelka dla niemowlaka powinna spełniać kilka podstawowych warunków, takich jak anatomiczny kształt smoczka, który jest niezbędny do tego, aby dziecko aktywnie ssało pokarm. Odpowiednia butelka dla noworodka nie może mieć również zbyt dużego otworu - jest to szczególnie ważne w przypadku karmienia mieszanego. Równie ważny jest system odpowietrzania, zabezpieczający przed kolkami. Butelka z otworem odprowadzającym powietrze, pomoże uniknąć połykania przez dziecko powietrza w trakcie jedzenia, a tym samym zapobiegnie gromadzeniu się gazów w brzuchu prowadzących do wzdęć i kolek. Ważne jest także, aby butelka była prosta w budowie i łatwa w czyszczeniu. Zachowanie higieny jest konieczne dla zdrowia dziecka, dlatego butelka powinna łatwo i szybko się rozkładać, a także mieć elementy, które można dokładnie umyć. Dzięki tym wszystkich cechom, karmienie dziecka będzie będzie zarówno bezpieczne, jak i zdrowe.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć Państwu usługi na najwyższym poziomie. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Plików Cookie.