Czapeczki niemowlęce


Wygodna czapeczka to jeden z podstawowych elementów ubioru małego dziecka. Chroni ona malucha przed utratą ciepła, które aż w 40% ucieka przez głowę W naszej ofercie proponujemy szeroką gamę tych produktów, dostępnych w różnych wersjach kolorystycznych i rozmiarowych. Warto pamiętać, że wybierana czapeczka powinna przede wszystkim dobrze przylegać do główki dziecka i może posiadać dodatkowe osłonki na uszy lub być głęboko osadzona. Ważne, by dokładnie osłaniała czoło maleństwa podczas spacerów. Na co dzień warto wykorzystywać czapeczki bawełniane, bez zbędnych ozdób, które mogłyby przeszkadzać dziecku. Oczywiste jest, że grubość czapeczki powinna być uzależniona od pogody.

Kiedy zakładać czapeczkę dziecku?

Dostępne w naszej ofercie czapeczki są dostosowane do różnych warunków wewnątrz pomieszczenia. Można wykorzystywać je również na zewnątrz, podczas spacerów. W przypadku, gdy dziecko ma mniej niż 3 miesiące, zaleca się nakładanie cienkiej, bawełnianej czapeczki. Należy bezwzględnie zakładać maleństwu czapkę przed wyjściem na spacer w wietrzny lub chłodny dzień, a po powrocie, należy ją zdjąć, aby dziecko się nie przegrzało. Dziecko, które nie ukończyło jeszcze 1 miesiąca życia, nie powinno wychodzić z domu bez czapeczki niezależnie od pogody. W ciągu pierwszych tygodni życia noworodek, także ten urodzony o czasie, uczy się utrzymywać stałą temperaturę ciała.

Czapki niemowlęce to obszerny temat, który od lat pozostaje jednym z najbardziej popularnych wśród rodziców i osób, które spodziewają się dziecka. Czapka jesienna niemowlęca, powinna zadbać o ciepło dziecka, jego dobre samopoczucie i zachowanie najwyższego poziomu ochrony przed zimnem. Z kolei czapka wiosenna dla dziewczynki to rozwiązanie, na które decydują się rodzice, aby ochronić dziecko przed wiatrem i nieco wyższymi temperaturami, niż te, do których przyzwyczaiła nas zima. Niemniej jednak nie należy zapominać, że czapeczki dla dzieci powinny być gotowe na szereg różnorodnych okazji i w trakcie ich wyboru należy brać to pod uwagę. Czapki zimowe niemowlęce nie są wygórowanym kosztem i doskonale nadają się i dostosowują do danego kształtu głowy.

Jaką czapeczkę dla noworodka wybrać?

Najlepiej jest zaopatrzyć się w kilka wariantów czapeczek dla noworodka. Do szpitala najbardziej popularnym i doskonale sprawdzającym się rozwiązaniem są te wiązane pod brodą, delikatne i bawełniane. Charakteryzują się wysokim poziomem przewiewności, nie uwierają maluszka i nie przeszkadzają mu w spokojnym spaniu oraz rozwijaniu się. Z kolei w przypadku wyboru odpowiedniej czapki na zimę lub jesień dobrze jeśli będzie ona nieco cieplejsza, na przykład dzięki przeszyciu z polaru, grubszej wełny, czy weluru. Może okazać się niezbędna w trakcie przemierzania drogi między szpitalem, a domem, a także w trakcie pierwszych spacerów przy sprzyjającej pogodzie. Z kolei latem, nie będzie konieczne zaopatrzenie swojego noworodka w ciepłą czapeczkę. Zamiast niej, doskonale sprawdzi się produkt z przewiewnego materiału. W naszym sklepie każdy rodzic znajdzie wiele ciekawych rozwiązań, zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć Państwu usługi na najwyższym poziomie. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Plików Cookie.