Gryzaki dla niemowląt


Ząbkowanie to bardzo trudny okres zarówno dla malucha jak i dla jego rodziców. Nieliczny procent dzieci łagodnie znosi ten proces. Nie ma w tym nic dziwnego, że przez ten czas dziecko jest płaczliwe i rozdrażnione, a rodzić zdenerwowany. W końcu każda mama i każdy tata zrobi wszystko aby zmniejszyć ból malucha do możliwego minimum. Podczas ząbkowania dochodzi do przeciskania się ząbków przez małe otwory w dziąsełku. Powoduje to zaczerwienienia, stany zapalne, ból i świąd. Gdy dziąsła zaczynają swędzieć dziecko wkłada rączki do buzi, a kiedy to nie wystarcza zaczyna wkładać do ust wszystko co znajdzie pod ręką. Dlatego z pomocą nadchodzą gryzaki dla niemowląt. Są dopasowane do buzi dziecka i całkowicie bezpieczne.

Zawieszki dla niemowląt

Decydując się na zakup gryzaka w głowie rodziców pojawia się pytanie na co zwrócić uwagę podczas jego zakupu? Jaki model będzie w 100% pełnił swoje funkcje, a przy tym będzie bezpieczny. Na pierwszym miejscu stanie oczywiście bezpieczeństwo naszego słodziaka. Dlatego podczas wybierania powinno się zwracać szczególną uwagę na to czy nie ma on ostrych krawędzi lub malutkich elementów, które dziecko mogłoby połknąć. Kolejną kwestią będzie to czy gryzak będzie łatwy w czyszczeniu. Dziecko wkłada do buzi gryzak, który wcześniej rzucając np. na podłogę, gdzie roi się od bakterii. Dlatego tak ważne jest, żeby przy wyborze gryzaka zwrócić uwagę na to czy łatwo będzie go wymyć i szybko osuszyć. Świetnym rozwiązaniem są drewniane gryzaki. Drewno ze względu na naturalne właściwości antybakteryjne sprawi, że rodzic nie będzie musiał martwić się o jakiekolwiek choroby. Kolejną bardzo ważną kwestią jest twardość. Gryzak nie powinien być ani za miękki ani za twardy. Powinien być odpowiednio wykończony, tak aby nie podrażniał ust maluszka i był miły w dotyku oraz oczywiście gryzieniu. Oprócz bezpieczeństwa gryzak powinien mieć atrakcyjny wygląd. Dlatego świetnym wyborem będą te modele, które mogą służyć jako przytulanki czy zabawki. Dzięki temu dziecko podczas zabawy czy snu będzie miało gryzak cały czas pod ręką. Idealnym rozwiązaniem zwłaszcza podczas spacerów będą te gryzaki, które posiadają zawieszki dla niemowląt bądź apaszki. Dzięki temu dziecko nie zgubi zabawki czyli gryzaka, a produkt ten przy okazji będzie mniej narażony na upadki i zabrudzenia.

W naszym sklepie w kategorii zabawki dla dzieci znajdziesz różnego rodzaju gryzaki. W asortymencie posiadamy gryzaki przytulanki, gryzaki plecionki, gryzaki drewniane z zawieszkami oraz te z grzechotką. Każdy z tych produktów wykonany został z najbezpieczniejszych dla dziecka materiałów. Gryzaki drewniane wykonane są z jak największą dokładnością. Nie są klejone ani kolorowane, z wypustkami do masażu dziąseł na każdym etapie ząbkowania. Asortyment gryzaków jest tak bogaty, że każdy rodzic z pewnością znajdzie odpowiedni gryzak dla swojej pociechy. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi produktami dla maluchów. Życzymy udanych zakupów, a przede wszystkim zadowolenia i mnóstwa uśmiechów maluchów.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć Państwu usługi na najwyższym poziomie. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Plików Cookie.