Maty edukacyjne


Maty edukacyjne to obecnie często wybierane rozwiązanie jeśli chodzi o wyprawkę dla najmłodszych. Akcesoria tego rodzaju posiadają wiele zalet, dzięki którym dziecko może rozwijać swoje wszystkie zmysły. Doskonale to rozumiemy, dlatego w naszym sklepie oferujemy szeroką gamę mat różnego rodzaju. Proponujemy między innymi praktyczne maty edukacyjne dla noworodka. Produkty te można zacząć stosować, gdy maluch skończy dwa lub trzy miesiące. W tym okresie niemowlę zaczyna dłużej utrzymywać kontakt wzrokowy, uśmiechać się, a także gaworzyć. Jest to również czas niezwykłego rozwoju wszystkich zmysłów dziecka - wszystko, co dzieje się wokół zaczyna interesować malucha. Oferowane przez nas produkty są idealne na te niezwykłe chwile. Dzięki rozbudowanej ofercie kolorowych, praktycznych i bezpiecznych modeli mat każdy rodzic z pewnością znajdzie wariant idealny dla swojego bobasa.

Maty edukacyjne jako mini plac zabaw

Oferowane przez nas praktyczne i wygodne maty edukacyjne posiadają nie tylko miękką podstawę, na której można położyć dziecko, ale także specjalne ramiona, które można wykorzystać do zawieszenia różnego rodzaju akcesoriów. Takie rozwiązanie przypomina swoisty mini plac zabaw. Umieszczone na zawieszkach zabawki, takie jak grzechotki, barwne koraliki, maskotki czy dzwoneczki dają dziecku możliwość poznawania kolorów, faktur materiału oraz różnych dźwięków. Maty edukacyjne dla dziecka świetnie nadają się również do udoskonalania rozwoju fizycznego. Na nich brzdąc może bez problemu próbować się obracać, unosić rączki i nóżki do góry lub też leżąc na brzuszku podnosić główkę. Warto pamiętać, że taki mini plac zabaw powinien być zawsze układany na podłodze. W przypadku, gdy mata zostanie rozłożona na łóżku, może zdarzyć się, że podczas chwili nieuwagi rodzica, maluch sturla się z niej, a następnie z łóżka, co może grozić potłuczeniami. Nawet w przypadku, gdy mata edukacyjna położona jest na podłodze, dobrze jest, aby rodzic nie spuszczał z oka malucha bawiącego się wewnątrz.

Wygoda i bezpieczeństwo przede wszystkim

Jak już wcześniej wspominaliśmy, mata edukacyjna powinna być przede wszystkim bezpieczna dla malucha. W tej kwestii zawarte są zarówno odpowiednia miękkość, wielkość konstrukcji, jak i materiał wykonania. Oferowane przez nas maty nie zawierają żadnych niebezpiecznych elementów, które dziecko mogłoby połknąć lub się nimi zakrztusić. Proponowane produkty przeznaczone są do usytuowania na podłodze - czyli miejsce, gdzie zabawa jest najbezpieczniejsza. Przestrzeń ta jest dodatkowo niezwykle stymulująca dla malucha. Z jej poziomu dziecko ma możliwość obserwacji toczącego się wokół życia rodzinnego. Leżąc na podłodze niemowlak może wykorzystywać naturalne odruchy potrzebne do prawidłowego rozwoju. Na miękkich powierzchniach takich jak łóżko, przewijak, kołyska, leżaczek jest bardzo trudno doskonalić te umiejętności. Konstrukcje naszych mat edukacyjnych wykonane są z miękkich tkanin. Ramiona dostępne są zarówno w wersji z tworzywa sztucznego, jak i drewna. Ich niewątpliwą zaletą jest także możliwość umieszczenia samych ramion bez maty np. na łóżku, na którym leży dziecko. Warto również pamiętać, aby zabawki wieszać na różnych wysokościach pod ramionami maty. Pozwala to na zwiększenie postrzegania głębi przez dziecko. W naszej ofercie każdy rodzic znajdzie szeroką gamę zabawek do mat edukacyjnych.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć Państwu usługi na najwyższym poziomie. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Plików Cookie.