Poduszki do karmienia


Dostępne w naszym sklepie poduszki do karmienia stanowią świetny dodatek podczas naturalnego karmienia piersią. Akcesoria te często nazywane są fasolkami lub rogalami, a jest to wynikiem ich pół zaokrąglonego kształtu. Niezależnie od nazwy, spełniają to samo zadanie - zapewniają zarówno dziecku, jak i mamie komfort w czasie karmienia. W naszym asortymencie dostępne są także poduszki do karmienia w formie różnokolorowych nakładek na rękę. Proponowane funkcjonalne i bezpieczne poduszki do karmienia piersią przydają się szczególnie w początkowym okresie po porodzie, gdy mama nabywa umiejętności poprawnego podtrzymywania dziecka przy piersi. Uniesiona ręka, przytrzymywana w jednej pozycji szybko się męczy, więc dobrze jest ją o coś oprzeć. Niestety nie zawsze istnieje taka możliwość, dlatego idealnym rozwiązaniem jest odpowiednio dobrana poduszka do karmienia. Umożliwia ona ułożenie malucha wyżej, dzięki czemu ręce nie męczą się aż tak bardzo. W porównaniu ze zwykłym zwiniętym kocem, poduszka nie wymaga również ciągłego zwijania.

Z czego są wykonane poduszki do karmienia?

Oferowane przez nas poduszki do karmienia posiadają pokrycie wykonane najczęściej z bawełny, dostępne są również warianty z weluru. Zazwyczaj jest ono zdejmowane, co bez problemu pozwala na wymianę na nowe (bez konieczności kupowania nowej poduszki) lub wypranie w pralce. Wnętrza oferowanych poduszek wypełnione są między innymi poliestrowym granulatem i włóknami silikonowymi. Dużą popularnością cieszą się także poduszki z opcją regulacji wypełnienia. Takie rozwiązanie pozwala na indywidualne dopasowanie wysokości poduszki.

Jak używać poduszki do karmienia

Korzystanie z poduszki do karmienia jest bardzo łatwe. Należy umieścić ją na kolanach wewnętrzną częścią rogala w stronę brzucha, a następnie ułożyć na niej dziecko. Poduszka do karmienia umożliwia oczywiście również przystawienie do dziecka w klasycznej pozycji do karmienia, a także “spod pachy”. Z klasycznych modeli można korzystać także w przypadku bliźniąt. Kształt standardowej poduszki umożliwia ułożenie dwójki dzieci jednocześnie. Istnieją także modele specjalnie przeznaczone dla bliźniąt. Od klasycznych poduszek różnią się przede wszystkim kształtem - przypominają bardziej literę “u”, często posiadają także zapięcie z tyłu, dzięki czemu nie przesuwają się. Poduszka do karmienia bliźniąt jest również wyższa i bardziej sztywniejsza niż standardowa. Wykonana jest z pianki, podobnej do tej używanej w dziecięcych materacach, natomiast pokrycie zazwyczaj wykonane jest z bawełny.

Uniwersalne poduszki

Dużą popularnością cieszą się także poduszki do karmienia w kształcie księżyców. Oferowane przez nas produkty są niezwykle uniwersalne. Niektóre modele poduszek do karmienia mogą być także tzw. kojcem do spania dla małego dziecka. Dzięki temu położony w nim maluch może spać razem z rodzicami. Oprócz karmienia dziecka i spania, mogą służyć także dorosłym jako podpórki podczas czytania lub jako element wystroju pomieszczenia. Spore grono mam chwali sobie korzystanie z poduszek do karmienia. Dodatki te nie tylko sprawiają, że ręce mniej się męczą, ale także pomagają ulżyć kręgosłupowi - jest to szczególnie ważne gdy karmienie dziecka odbywa się w pozycji siedzącej. Zapoznaj się z naszą szeroką ofertą poduszek do karmienia i wybierz model najbardziej odpowiadający potrzebom Twoim i Twojego malucha. Zapewniamy szeroką gamę produktów zróżnicowanych pod względem zarówno wizualnym jak i funkcjonalnym.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć Państwu usługi na najwyższym poziomie. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Plików Cookie.