Skarpetki


Skóra dziecka po narodzinach jest bardzo wrażliwa, dlatego potrzebuje odpowiedniej ochrony. W przypadku stóp idealnie sprawdzą się wygodne skarpetki dla malucha. Poszukując odpowiednich modeli, można się nieco zagubić w mnóstwie oznaczeń rozmiarów. Nie warto się jednak martwić, tylko spokojnie przyjrzeć się oznaczeniu. Skarpetki produkowane dla niemowlaków najczęściej są bezuciskowe i niezwykle elastyczne, dlatego dobór odpowiednich nie stanowi aż tak dużego problemu, jak mogłoby się wydawać. W naszym sklepie oferujemy właśnie takie rodzaje.

Skarpetki bezuciskowe dla noworodka

Oznaczenia skarpetek dla najmłodszych mogą być nieco mylące, dlatego przedstawiamy prosty opis, jak powinno się je dobierać. Należy pamiętać, że duży przedział wiekowy dla skarpetek wynika z ich sporych właściwości elastycznych i bezuciskowości, dzięki czemu są bezpieczne w użytkowaniu. Wiek od 0 do 3 miesięcy to skarpetki dla dzieci najmłodszych. Posiadają dodatkowe oznaczenia w postaci rozmiarów, jednak pełnią one rolę drugoplanową ze względu na duże właściwości elastyczne skarpetek. Kolejny zakres wynosi od 3 do 6 miesięcy - są to skarpetki dla nieco starszych dzieci. Również posiadają dodatkowe oznaczenia numerowe. Wybierając je należy w pierwszej kolejności sugerować się przedziałem wiekowym, a potem w jego zakresie wybierać rozmiar. Trzecie oznaczenie obejmuje wiek od 9 do 12 miesięcy. W ich przypadku również należy w pierwszej kolejności brać pod uwagę przedział wiekowy. Warto również wiedzieć, że przy wyborze skarpetek dla dziecka, które jeszcze nie chodzi, kluczową rolę odgrywa elastyczność ściągacza. Zbyt ciasny może powodować dyskomfort oraz groźne dla zdrowia malucha zaburzenia krążenia w nóżkach.

Jakie skarpetki niemowlęce wybrać?

W naszym sklepie oferujemy wyłącznie wysokiej jakości komfortowe skarpetki dla najmłodszych. Warto pamiętać, że wybierając dany model dobrze jest zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników, po to, aby wybrać skarpetki zapewniające dziecku najlepszą ochronę i duży komfort noszenia. Po pierwsze materiał - powinien być naturalny, najlepiej bawełna lub polar, aby zapewnić dziecku dobrą ochronę przed zimnem i oddychanie skóry. Sztuczne materiały nie zapewniają odpowiedniej cyrkulacji powietrza i mogą uczulać skórę maluszka. Po drugie wykończenie. Należy sprawdzić szwy skarpetek, powinny być gładkie i miękkie, by nie zostawiać śladów na skórze dziecka. Kolejną kwestią są ściągacze, które powinny być odpowiednio elastyczne i bezuciskowe, by nie zaburzać krążenia w nóżkach malucha. Bardzo ważny jest także rozmiar. Należy zwracać szczególną uwagę na oznaczenia wieku oraz zawarte w ich ramach rozmiary. Ma to szczególne znaczenie w przypadku dzieci, które zaczynają chodzić, bowiem zbyt ciasne lub zbyt luźne skarpetki obniżają komfort poruszania się. Warto również dobrać skarpetki w odpowiedniej kolorystyce. Dziecko musi lubić swoje skarpetki, by chciało chętnie je nosić i nie próbowało ich ściągać z nóżek. Dla najmłodszych dzieci najlepiej sprawdzą się skarpetki w kolorach o dużym kontraście. Dla noworodków najlepsze będą modele w barwach czarnych, czerwonych lub białych. Kolory te są jako pierwsze rozpoznawane przez malucha.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć Państwu usługi na najwyższym poziomie. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Plików Cookie.