Sztućce dla dziecka


W życiu każdego malucha przychodzi czas na naukę samodzielnego jedzenia. Tak cieszące oko rodzica, niezgrabne ruchy dziecka, mogą mocno przeszkadzać mu w początkach używania sztućców. Dzieci do 2 roku życia powinny posługiwać się sztućcami lekkimi, wykonanymi z bezpiecznych materiałów. Krawędzie sztućców dla dziecka powinny być gładkie i zaokrąglone, gdyż ostre końce mogłyby spowodować skaleczenie jamy ustnej. Trzonki z kolei powinny być masywne, miękkie oraz w kolorowe wzory, które będą cieszyć oko dziecka i zachęcać do samodzielnego jedzenia. Natomiast odpowiedni kształt sprawia, że dziecko łatwiej utrzyma widelczyk czy łyżkę w swoich małych rączkach.

Wielkość narzędzi do jedzenia dla malucha powinna przypominać łyżeczkę deserową. Jeśli już o łyżeczkach mowa, to taka idealna dla naszego maleństwa powinna mieć dłuższy trzonek, dzięki czemu dziecko łatwiej wydobędzie mus z miseczki czy jogurt z kubeczka. Odpowiedni kształt oraz wielkość sztućców to nie tylko kwestia bezpieczeństwa ale także wygody. Właściwa wielkość widelca czy łyżeczki zmniejsza ryzyko wylania lub rozsypania jedzenia, które dziecko nabiera. Jeśli maluch dopiero zaczyna przygodę z samodzielnym jedzeniem to świetny rozwiązaniem będą sztućce z zakrzywioną rączką lub te z elastycznymi uchwytami.

Kolejnym pytaniem często zadawanym przez świeżo upieczonych rodziców jest: “ Jakie sztućce wybrać dla dziecka? Sam widelec czy tylko łyżeczkę?”. Odpowiedź na te pytania dla doświadczonych rodziców nie jest zaskoczeniem. Dzieciom na samym początku wystarczy zestaw składający się z widelca i łyżeczki. W późniejszym etapie, gdy dziecko będzie starsze możemy dopiero wprowadzić nóż obiadowy. Jeśli chodzi o wzory i kolory to Drodzy Rodzice nie bójmy się ich. Podobnie jak dania na talerzu malucha tak i sztućce powinny cieszyć jego oko. Mnóstwo kolorów, wzory, motywy ulubionych bajkowych bohaterów z całą pewnością będą pozytywnym impulsem do nauki samodzielnej, dorosłej czynności.

Sztućce dla dziecka online

Sztućce dla dziecka online - czemu nie! W naszym sklepie internetowym znajdziesz bogatą ofertę przedmiotów dla dzieci i rodziców w tym właśnie sztućców. Nasze produkty są bezpieczne i posiadają wszystkie niezbędne atesty i certyfikaty. Sztućce dostępne w naszym asortymencie wykonane zostały z myślą o bezpieczeństwie i wygodzie malucha. Kolorowe, interesujące wzory z całą pewnością przykują oko dziecka jak i rodzica. Dodatkowym atutem zwłaszcza dla rodziców będzie to, że zostały one wykonane z trwałych materiałów dzięki czemu nie ulegają szybko zniszczeniu. Nie straszne im upadki na podłogę czy niesprawne ruchy dziecka. Wzory na rękojeściach są wyraźne, o żywych kolorach oraz na czasie. Tak jak każdy rodzić chce być przy pierwszym kroku dziecka tak i my chcemy dołożyć swoją cegiełkę do nauki samodzielnego spożywania posiłków. Dlatego serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz zakupów. Ze swojej strony gwarantujemy bezpieczeństwo, jakość oraz zadowolenie rodzica i dziecka.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć Państwu usługi na najwyższym poziomie. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Plików Cookie.